Kedi Yetiştiricileri İçin İnternet Sitesi

Cattery Web Sitesi Nedir?

Cattery Web Sitesi özel cins kediler üzerinde çalışan, kedi yetiştiricilerinin interaktif alanda kendilerini tanıttıkları bir internet sitesi türüdür. Özelden genele doğru gidersek, kurumsal bir internet sitesine benzetilebilir. Kedi yetiştiricisi, internet sitesi üzerinden aşağıdaki bilgileri paylaşabilir.

  • Kedi Evinin Özellikleri,
  • Hangi Kedi Irklarını Yetiştirdiği,
  • Yetişkin Kedilerinin Görselleri,
  • Yetişkin Kedilerinin Genel Bilgilerini,
  • Sahiplendirmeye Hazır Yavrularını,
  • Gelecekte Planlanan Batınlarını,
  • Katıldığı Kedi Yarışmalarını,
  • Katıldığı Felinoloji Eğitimlerini,
  • Katıldığı Yarışmalardan Aldığı Ödülleri,
  • Kedilerin Bakımı Hakkında Tavsiyelerini,

Yaşadığı Kedi Hastalıklarında Kullandığı Tedavileri

Yukarıdaki liste kedi bakmak isteyen insanların hangi bilgilere vâkıf olmak istediklerine göre daha da genişletilebilir. Dolayısıyla bir kedi yetiştiricisi cattery web sitesi üzerinden hem kendini hem de kedilerini tanıtma fırsatı bulur.

Hem Kendinizi Hem Kedinizi Tanıtabilirsiniz

Hem Kendinizi Hem Kedinizi Tanıtabilirsiniz

Zamanla Google aramalarında üst sıralara gelmesi durumunda günlük binlerce yeni ziyaretçiye kendi kendini tanıtma fırsatı bulur.

Yetiştiricilerin Web Sitesi Olması Gerekir mi?

Bir yazılım mühendisine göre kesinlikle olması gerekir. Neden? Türkiye’de faaliyet gösteren kedi yetiştiricileri hem maliyet hem de kolay olması sebebiyle Facebook sayfaları ve grupları üzerinden aksiyon almaya çalışıyorlar.

Catterylerin Web Sitesine İhtiyacı Var mı?

Catterylerin Web Sitesine İhtiyacı Var mı?

Bu doğru mu? Doğru olup olmadığı tartışmaya açık bir konudur. Ancak kesinlikle yeterli olmadığı tartışmasız bir gerçektir.

Web Sitesi Olan Cattery Hangi Avantajlara Sahip Olur?

Marka Değeriniz Olur. Başarılı bir cattery marka değerini yaratmış olan catterydir. Tam profesyonel şartlarla hazırlanmış bir cattery web sitesinin sahibine verdiği ilk avantaj marka değerinde olan artıştır. Yüksek marka değerine sahip bir cattery, düşük marka değerine sahip diğer bir catterye kıyasla çok daha fazla itibar görür. Bu açıklamalarının daha fazla dikkate alınmasını ve yavrularını sahiplenmek isteyen insanların doğum öncesi rezervasyon yaptırmasına sebep olur.

Sorunlarınızı Paylaşabildiğiniz En Yakın Arkadaşınız

Kedi yetiştiriciliği zor ve zahmetli bir iştir. Bu nedenle kedi yetiştiricileri çok ciddi emek harcarlar. Harcadıkları emeğin karşılığında takdir görmek onları en mutlu edecek faktörlerden bir tanesidir. Unutulmaması gereken diğer bir önemli nokta ise özel kedi evinizde yaşadığımız zorlukları nasıl aştığınızı insanlar bilmezse sizi sadece kedi satan bir tüccar olarak görürler.

İnsanlara Kim Olduğunuzu Gösterebilirsiniz

İnsanlara Kim Olduğunuzu Gösterebilirsiniz

Bu nedenle kedi yetiştiricilerinin web sitelerinde olabildiğince fazla bilgi paylaşımı yapılmalıdır. Unutmayın; ‘paylaşmak kazanmanın en hızlı yoludur. Siz yaşadığınız zorlukları sadece 1 kere yazarsınız ama sistem işlediği sürece yüz binlerce insan sürekli sizin hangi zorlukları aştığınızı web sitenizden takip edebilir.

Güven Kazanırsınız

Bazı yetiştiriciler kedi evlerinde yaşadıkları hastalıklardan söz etmekten çekinirler. Bu gibi bilgileri paylaşmanın evde hasta kedilerin olduğuna yönelik bir algı oluşturmasından çekinirler. Aslına bakıldığında kedi sahiplenmek isteyen aileler açısından önemli olan, evde hastalık olup olmaması değil, kedi yetiştiricisinin herhangi bir hastalıkla karşı karşıya kaldığında onu atlatabilecek donanıma ve bilgi birikimine sahip olup olmadığıdır. Böylece kedi sahiplenen aileler benzer bir durumda kedi yetiştiricisine danışarak bu konuya ilişkin yardım alabileceklerinin güveni ile kedi sahiplenirler.

Gelişen Örnek Alınan Bir Cattery Olursunuz;

Herkesin başından geçen o günün şartlarında zor olaylar olmuştur. Ancak belirli bir süre geçtikten sonra bunlar unutulur veya benzer duruma düşen insanları yönlendirmek istediğinizde neler olduğunu hatırlamanız zorlaşabilir. Herhangi bir günlük gibi kullanılan cattery web sitesinde siz istemedikçe hiçbir olay unutulmaz.

Aradan 4 5 yıl geçtikten sonra o gün neler yaşadığınızı daha dün gibi hatırlamanızı sağlar. Ayrıca sitenizde bu tavsiyeleri okuyan meslektaşlarınız ve müşterileriniz sizin ne kadar tecrübeli olduğunuzu bir kere daha fark etmiş olurlar. Web sitesi insanın evi gibidir. Doğru kullanıldığı taktirde en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi olması işten bile değildir.

Cattery Web Sitesi hakkında ihtiyacınız olacak bilgiler yazısının devamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.