Kedilerde Zehirlenme

Kedilerde Zehirlenme Hakkında Her Şey Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği Zehirli BitkilerSıklıkla insanlar kedilerini aspirin ya da parasetamol gibi insan ilaçları vererek ya da sadece köpekler için yapılmış böcek ilaçları kullanarak istemeden zehirlenme meydana gelebilir. Duvar sarmaşığı, ev çicek ve bitkilerini çiğnemek de fare zehri yemiş fare yemek gibi zehirleyici olabilir.

Kedinin Kürkünü Temizlemek

Kediler kürklerindeki toksik kimyasalları yalayarak ağızlarını yakabilirler. Kedilerin kürkünü temizlerken, sizin için güvenli olsalar bile, asla kediler için güvenli olduğunu bildikleriniz dışında, herhangi bir malzeme uygulamayın. Asla kedinizin kürkünü temizlemek için konsantre biyolojik deterjanlar, mavi ispirto ya da benzer maddeler kullanmayın.

Yumuşak maddelerKauçuk eldivenler giyip kedinizin kürkünü çok miktarda bitkisel sıvı yağla ovun, sonra da sabunlu temiz suyla yıkayın. Bebek şampuanı da kediniz için güvenlidir.

Sert maddelerMadde sertleşmişse kürkü kesin.

Büyük oranda kirlilikBitkisel yağla karıştırılmış nişasta ya da unla zehri emmesi için ovun. Ardından karışımı kalın dişli bir tarakla alın. Kürk boya, katran, petrol ürünleri ya da motor yağından başka bir şeyle kirlenmişse o bölgeyi temiz, akan suyla en az beş dakika temizleyin. edinin gözlerine, koltuk altlarına ve kasıklara konsantre olun.

Zehirli Bitkiler

Kediler ne yedikleri konusunda çok dikkatli olsalar da, ot merakları onlara ölümcül hatalar yaptırabilir. Aşağıdaki bitkiler kedileriniz için çok tehlikelidir:

Hintyağı bitkisi Isırgan
Yüksükotu Tatula
Müge Her tür çiçek soğanı
Ökseotu
Ravent

Aşağıdaki ağaç ya da çalıların yaprakları ve odunları da potansiyel olarak kediniz için ölümcüldür:

Açelya Ormangülü
Taflan ağacı Morsalkım
Baldıran Porsukağacı

Kedilerde Zehirlenme Hakkında Her Şey Kedilerde Zehirlenme Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme DerneğiBitkiler ve çicekler kediniz için ölümcül olabilir, kedinizin ev bitkilerini ve kesilmiş çiçekleri çiğnemesine engel olun. Bir kedi için sadece iki duvar sarmaşığı yaprağı yemek bile ölümcül olabilir. Çözüm biraz dikkat ve evinizden dışarı çıkmayan kedinize çiğnemesi için bol miktarda onun için büyütülmüş kediotu sağlamak olabilir.