Tutkulu çalışma aşkını, Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneğinde’de devam ettirmek için Türkiye Kedi Federasyonu’nun oluşumunda büyük pay sahibi olmuştur. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, küresel ölçekte yükseltmek için yapılan başarılı çalışmaların vazgeçilmez isimlerinden olmuştur. Küçük yaşlarında farkettiği kedi sevgisi sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerine katılımını sağlamıştır.

İsminin geçtiği projelerinde her zaman üst seviyeleri hedefleyen Simge Eden, İstanbul’da doğmuştur. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi iktisat fakültesinde devam etmektedir. Örnek bir vizyonla hareket ederek iş hayatındaki başarı merdivenler genç yaşına rağmen hızla tırmanmıştır.

İstatistik ve matematiksel yetenekleri ile görev aldığı şirkette en genç yöneticilik unvanı alma başarısını gösterdi. Bilgi ve yeteneklerini arttırmak için global düzeydeki değişimleri dikkatle takip etmektedir. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneğinde sayman ve başkan vekillidir.