Grooming Eğitimi

Proje Detayları
Tarih: Ağu 28 2016
Kategori: Eğitimler
Yazar:
Yetenekler: Eğitimlerimiz
Yorumlar: 0
Etiketler: Grooming Eğitimi
Project URL: Projeyi Görüntüle
Bu İlanı Paylaş:
Açıklama

Türkiye’de yapılan kedi show yarışmalarına katılanların ortak yorumu

Ödüllerin hemen hemen hepsi yurtdışından gelen katılımcılara veriliyor. Yarışmalarda bize ödül vermiyorlar.

şeklinde oluyor. Aslına baktığımızda durum bu kadar basit değil.

Kedilerin Değerlendirme Standartları

Kedilerimiz sadece ırk standartlarına göre değil aynı zamanda bakım, yarışmaya hazırlanma, gelişiminde bir problem olup olmaması ve o anki kondisyonu ile değerlendiriliyor. Dolayısıyla Cat Grooming konusunda hiç bilgisi olmayan bir insanın kedisinin neden düşük puan aldığına dair bir bilgisi olması mümkün değildir.

Geçmişteki Eğitim Sistemleri

Grooming Eğitimlerimizin temelinde yatan amaç tam olarak bu doğrultuda şekilleniyor. Daha önce başka derneklerce yapılmaya çalışılmış olan grooming eğitimlerinin başarılı olmamasının sebeplerini araştırdık. Araştırmalarımız sonucunda, verilen eğitimlerin görsel hafızada kalıcı etkiler yaratacak; bilişim teknolojilerinden faydalanılmadan verildiğini gördük. Bu doğrultuda çalışmalarımızı Türk yetiştiricilerin ilgisini çekecek örnek ve uygulamalarla yeniden tasarladık.

Yeni Nesil Grooming Ekipmanları

Grooming bilgi ve tecrübe gerektiren hassas bir bakım yöntemidir. Kedilerin yarışma ve showlarına hazırlık süreçleri için yapılan ayrı ayrı grooming kitleri vardır.

Kedi Kürk Kurutma Makineleri

Kedi Grooming Hızlı Tüy Kürk Kurutma Makinesi_001Bu bakımlar, evlerimizde insanlar için kullanılan standart saç kurutma makineleri, havlular vs. gibi aksesuarlar ile yapıldığı taktirde bizler için oldukça yorucu bir hal oluşturmaktadır. Kedilerimizin yarışmalarda önemli puanlar aldıkları kürk kalitesi ve bakım standartlarıdır.

Özellikle uzun tüylü kedilerimizin hızlı veya yavaş kurumaları onların bağışıklık sistemlerinde kalıcı hasarlar oluşturabilecek hastalıklara davetiye çıkartmaktadır. Dolayısıyla onların sağlıklarını tehdit etmeden kullanılması gereken kedi kürk kurutma makinelerini kullanmamız gerekmektedir. Türkiye’de şuan için ithalatı bulunmayan bu ürünleri Meden A.Ş. şirketinin sponsorluğuyla Türkiye’ye getirmek için gerekli görüşmelerimiz başlamıştır.

 

 

Kedilerin Tüylerinin Profesyonel ŞekillendirilmesiKedi ve Yarışmaları İçin Online Grooming Dersleri_001

Türk yetiştiricilerin düşük puan aldıkları bir alan ise kedilerimizin tüylerinin doğru olarak kesilerek şekillendirilememesidir. Nasıl standard bir kadın kuaföründe; yüz şekline göre özel saç kesim modelleri uygulanıyorsa aynısı kediler içinde uygulanmaktadır.

Yurtdışından yarışmalarımıza katılan katılımcılarımızın çok yüksek puan aldıkları diğer bir alanda tam olarakta budur. Bu nedenle kedilerimizin gözlerini daha iri, parlak, suratını daha oval büyük ve gösterişli bir hale getirmek için uygulanacak özel tüy şekillendirme yöntemleri grooming eğitimlerimizde anlatılacaktır.

Bu işlem ile uğraşmak istemeyen yetiştiricilerimize uzman kuaförler tarafından hizmet verilecektir.

 

İlgili Projeler

Yorumlar

    Yorum Yok

Yorum yapın

E-posta adresinizi yayınlanan olmayacaktır. İşaretli alanlar * zorunludur.