Kedi Yarışması

Yükleniyor Etkinlikler
 • Bu etkinlik geçti.
Açıklama

Kedi Yarışması-TR Kedi Yarışması-en

 

Akın Fer_ Kedi YarışmasıKEDI YARISMASI

Beklenen kedi yarışması haberi sonunda geldi! Kedi yetiştiricilerinin kedilerinin kondisyonun en iyi olduğu ayda; 14-15 Ocak 2017 tarihlerinde Felinoloji Derneği 5. ve 6. yarışmasını gerçekleştiriyor. Tüm kedi yetiştiricileri ve kedi severler davetlimizdir. Şimdiden kedilerimizi hazırlayalım ve planlarımızı yapalım. Yeni Detaylar için bizi takip etmeye devam edin 😉

Kedi Yarışması Nedir?

Kedi yarışması için ilk kayıtlara ilk kez 1598 tarihinde İngiltere’de yapılan bir etkinlikte rastlanmıştır. Yakın tarih incelendiğinde kedi yarışmaları yeni bir organizasyon türü olarak karşımıza çıkmıyor. 100 yılı aşkın bir zaman dilimini kapsayan önemli kedi yarışmaları kayıtlarına ulaşılabiliyor. Ancak profesyonel olarak yapılan ilk kedi yarışması, 1871’de Londra’daki Crystal Palace’da yapılmıştır.

Mihriban Özay_Kedi YarışmasıTürkiye’de Kedi Yarışması

Kedi yarışmaları altı yıldır Türkiye’de de sıkça adını duyurmaya başladı. Yarışma katılımcısı yetiştiricilerimizin kedi yarışmalarına katılan Catttery’lerin ne yazık ki, grooming ve yarışma kuralları hakkında çok ciddi bilgi eksiklikleri vardır. Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneği olarak kedi yarışması düzenlemek yerine mevcut Cattery’lerin kedi yarışmalarına katılımı ve profesyonelliği arttıracak çalışmalara ön ayak olmayı tercih ediyoruz. Şuan ülkemizde başarılı yarışmalar çıkaran farklı kedi dernekleri mevcuttur.

Türkiye’de Kedi Yarışması Düzenleyen Kedi Dernekleri

 • Dünya Kedi Irkları Derneği
 • Felinoloji Derneği
 • Uluslararası Kedi Derneği
 • Kedi Irkları Derneği

Kedi Yarışmasına Nasıl Hazırlanılır?Evren Türkmen Kedi Yarışması

Kedi yetiştiricilerimizin, kedi yarışmalarına katılmaya hevesli oldukları ama kedi yarışmalarına hazırlık konusunda çok başarılı olamamaları sebebiyle, ödülleri genellikle yurtdışından gelen bilgi seviyesi yüksek Cattery’lere kaptırıyoruz 🙂 Kedi yarışmalarında Türkiye’de başarılı olan yetiştiricimiz yokta değil. Uluslararası Kedi Derneği’nin ülkemizde gerçekleştirdiği ilk kedi yarışmasının yanı sıra, grooming standartlarında da çok başarılı bir şekilde ülkemizi temsil etmekteler. Evren Türkmen ve Akın Fer’in kedileri ve grooming standartlarını incelemeniz en önemli tavsiyelerimizden bir tanesidir.

Kedi Yarışmalarında dereceye girmek veya daha üst başarıları hedeflemeniz için ihtiyacınız olan grooming bilgilerine internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Unutmayın, kedi yarışmasında başarılı olmanın yolu yüksek sağlıklı ırk standartları ve doğru grooming sonuçlarından geçmektedir.

Akın Fer_Kedi Yarışması

Kedi Yarışması Kimler Tarafından Yönetilir?

Kedi Yarışmaları şuan için ülkemizdeki kedi yarışmaları düzenleyen kedi derneği ve bağlı olduğu federasyon tarafından yönetilmektedir.

Dünya’da Kedi Irk Felinoloji Federasyonları

 • ACF – The Australian Cat Federation
 • CCCA – Co-Ordinating Cat Council of Australia
 • CFA – The Cat Fanciers’ Association
 • FİFE – Fédération Internationale Féline
 • GCCF – Governing Council of the Cat Fancy
 • NZCF – The New Zealand Cat Fancy
 • SACC – The Southern African Cat Council
 • TICA – The International Cat Association
 • WCF – The World Cat Federation

Kedi Yarışmasına Katılımcılarına Tavsiyeler

Bu konu çok daha ayrıntılı ve kademeli anlatılması gerektiği için yakın zamanda kolay anlaşılabilecek basit yöntemlerle bu konu kedi yarışmasına katılımcılarına tavsiyeler ve teknik bilgiler hakkında farklı yazılar yazacağım. Bu konuda bahsettiğimiz kedi yarışmasından öndeki organizasyonumuzun fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Başarılar!

ALFA Kedi Irkları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert EDEN

Akın Fer_ Kedi Yarışması Akın Fer_Kedi Yarışması Akın Fer_Kedi Yarışması Akın Fer Kedi Yarışması Akın Fer Kedi Yarışması Mihriban Özay_Kedi Yarışması Evren Türkmen Kedi Yarışması Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi Kedi Yarışması Öncesi Felinoloji Eğitimi

Tarih (yalnızca Tarih)

Oca 14, 2017 - Oca 15, 2017

Zaman Formatı

10:30 - 17:30

Etkinlik Konumu

Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Caddesi No:93 Florya, İstanbul Türkiye

Maliyet

₺60

Organizatör

Felinoloji Derneği

İnternet Sitesi

kedidernek.org.tr

Bunu Paylaş